Reklama

RETRO technika za totáče: 5 největších vymožeností, co byly děsně COOL

5-digihra-jen-pockej-zajici-foto_pinterest.jpg

Redakce

Sdílej 0 / 

Pokrok nezastavíš, říká se. Ale co to opravdu znamená, člověku dojde, až když se podívá na technické "vymoženosti", které světu kralovaly před pár desítkami let. Vzpomínáte si?

Pro všechny, kterým je pod třicet, je tohle retro sci-fi. Ano, opravdu, tuhle elektroniku jsme používali ještě na konci 80. let minulého století. A co víc, byla cool!

Walkman

Kdo chtěl poslouchat muziku i na cestách, musel mít přenosný kazetový přehrávač, tedy walkman. A samozřejmě i sluchátka, aby něco slyšel.

Kotoučový magnetofon

Velká paráda pro domácí použití. Výhodou byl relativně časově dlouhý záznam zvuku na magnetický pásek, dokonce ve dvou stopách.

Tranzistorové rádio

Sice hodně baterií (většinou těch velkých, tlustých tzv. buřtů), ale pak poslech všech tří rozhlasových stanic, které u nás tehdy vysílaly.

Digitální hra

Velká zábava druhé poloviny 80. let – digitální hra „Jen počkej zajíci“ – ruský (tehdy sovětský) výrobek na motivy sovětského animovaného seriálu.

Stolní počítač

Pod touhle oranžovou bednou se ukrývá IQ 151, první osobní stolní počítač. Moc toho neuměl, ovšem kdo ho měl, ten byl někdo.

Kdyby se vůbec nic nezlepšilo (což naštěstí není pravda), tak jen kvůli těmhle „výkřikům techniky“ se cinkat klíčema vyplatilo.

Foto: pinterest, zasociku.cz

Galerie: Retro fotky, kvůli kterým budete litovat, že jste se nenarodili dřív

 

Sdílej 0 / 
Reklama
Poslouchej Evropu 2 v mobilu

Mobilní appka je ke stažení zdarma.