Právě vysíláme

EVROPA 2 Tě zve na výstavu MARTIN STRANKA: DECHEM a přináší soutěž o vlastní fotoportrét, VIP vstupenky na vernisáž, knihy a fotografie

Soutěž od pondělí 24. února 2020 do pátku 28. února 2020.

Evropa 2 Ti přináší soutěž, díky které máš možnost dostat se pod pokličku výstavy Martina Stranky: Dechem!

Co pro výhru musíš udělat?
Ladit MaXXimum muziky s Jindrou Eklem od 11:00 do 13:00 hodin, čekat na výherní song oznámený moderátorem a dovolat se jako třetí do studia Evropy 2 na telefonní číslo +420 257 400 888. Pak už je výhra jen Tvoje!

Co můžeš vyhrát?
Od pondělí do středy získáš podepsanou fotografii Martina Stranky: Until You Wake Up a knihu Martina Stranky: 10 Years.

Čtvrteční výherce získá 2x VIP vstupenku na uzavřenou vernisáž výstavy Martin Stranka: Dechem, která proběhne v úterý 2. března 2020, podepsanou fotografii Martina Stranky: Until You Wake Up a knihu Martina Stranky: 10 Years.

A páteční výhra je jedinečná: 2x VIP vstupenky na uzavřenou vernisáž výstavy Martin Stranka: Dechem, která proběhne v úterý 2. března 2020, exkluzivní fotoportrét vyrobený na míru pro výherce, který nafotí Martin Stranka u sebe v ateliéru v Praze na Vinohradech, podepsaná fotografie Martina Stranky: Until You Wake Up a kniha Martina Stranky: 10 Years.

podepsaná fotografie Martina Stranky: Until You Wake Up

Tato fotografie byla dvakrát oceněna v soutěži Sony World Photography Award 2018 – přední světová fotografická soutěž, Prix de la Photographie Paris 2017 (PX3), Fine Art Photography Awards 2017, Mezinárodní fotograf roku 2017, ND Awards 2017, Fine Art Photography Awards 2018 a International Photography Awards 2017. Také byla uvedena v novinách jako The Daily Telegraph, The Guardian, The Mirror, Daily Mail a The Sun.

Výstava Martin Stranka: Dechem

Martin Stranka se narodil v Mostě a žil přes 20 let v Litoměřicích. Vysokou školu ekonomického směru již studoval v Praze, kam se pak i nastálo přestěhoval a kde dnes v rámci svého ateliéru působí. Umění však nikdy nestudoval. K fotografii se dostal cestou terapie po ztrátě blízkého člověka, kdy s cílem znovunabytí životní rovnováhy sáhl po fotoaparátu a začal se věnovat fotografii ve volném čase. Fotografie se stala jeho vášní a krátce na to kariérou. Tehdy pro Martina Stranku započala nová cesta tvorby i objevování sebe samotného.

Martin Stranka za svou dosavadní kariéru posbíral téměř 100 mezinárodních ocenění v oblasti fotografie. Jeho práce jsou vystavovány v galeriích po celém světě a pozorně sledovány sběrateli umění. Nyní se po 14 letech úspěchů a působení převážně v zahraničí, vrací se svou tvorbou zpět do Čech, aby v proslulé Galerii Mánes v Praze otevřel svou doposud největší retrospektivní výstavu Dechem, výstavu zachycující jeho kompletní dílo včetně dosud nevystavovaných uměleckých portrétů.

Martin Stranka vytváří fotografické scény, ve kterých potírá hranici mezi skutečností a sněním a fotografii vnímá jako prostor, kde nachází čistou rovnováhu a klid. Své fotografické scény postupně doplňuje symbolikou zvířat a dává tak vzniknout svému světově nejvystavovanějšímu a nejžádanějšímu souboru děl mezi galeriemi a sběrateli.

Tak jak je tvorba Martina Stranky sama o sobě plná symboliky, i název výstavy prozrazuje určitý leitmotive, který je v jeho dílech často zachycen v různých formách. Pokud se zaměříte na témata a motivy v tvorbě Martina Stranky, budete schopni najít tu jednu nit, která postupně vede jeho inspiraci a pohání ho dál.

 

Výstavní síň Mánes byla postavena v roce 1930. Stojí na betonových pilířích nad ramenem Vltavy protékajícím mezi Masarykovým nábřežím a Slovanským ostrovem. Díky jedinečnému funkcionalistickému provedení budovy, která je dodnes architektonickou legendou, je návštěva Mánesa spjata nejen s možností navštívit umění a obdivovat dokonalost této stavby, ale také si vychutnat výhled na krásná pražská zákoutí v přímé blízkosti dalších pražských dominant, jakými jsou Národní divadlo a Tančící dům.

www.martinstranka.com

Přesné znění specifikace soutěže najdeš v herním řádu – výhru je nutné osobně převzít v sídle rádia!