Právě vysíláme

Vyhraj dva kartony unikátních vín z gravitačního vinařství VILAVIN

Soutěž probíhá od úterý 13. července 2021 do úterý 20. července 2021.

Vyhraj pro sebe a své přátele dva kartony unikátních vín jediného gravitačního vinařství v ČR Vilavin a návštěvu spojenou s prohlídkou tohoto vinařství!

Co pro výhru musíš udělat?

Stačí když odpovíš na jednoduchou soutěžní otázku a třeba se štěstí usměje zrovna na Tebe!

O vinařství Vilavin:

Již první vína Vilavin zpracovaná gravitační metodou zaznamenala úspěchy na světových soutěžích v Paříži, Bruselu i Praze. Sauvignon BlancKamenného vrchu, Tramín ze Slunečné, Pinot Noir ze Staré hory a smetanové Chardonnay zaujalo i šéfkuchaře a člena Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR.

Název Vilavin nese ve svém názvu vilu vín – dokonalý domov pro víno a ve svém logu zobrazuje vílu vinné révy.

Jedinečný mikulovský terroir, hluboké kořeny vinných keřů a mimořádně šetrné gravitační zpracování ve vinném sklepě umožňuje vznik limitovaných edic vín, odrážejících charakter rodinných vinic.

V obci Dobré PoleMikulova stojí klenot v podobě šestipatrového gravitačního vinařství, kde se každá bobule během své čtrnáctimetrové životní cesty promění ve zralé víno bez zásahu čerpadel. Tento unikátní způsob zpracování vína má za výsledek svěží a živá vína s plnou texturou a bez zbytečného provzdušnění. Vertikální uspořádání celé výroby tak umožňuje přesuny bobulí, moštu, mladého i zralého vína výhradně jemným samospádem a chrání tím jeho svěžest.

„Pro gravitační způsob výroby jsme se rozhodli ze dvou důvodů. Za prvé vytváří svěže chutnající vína a chrání jejich chuť. Druhý důvod je, že je ohleduplná nejen k vínu, ale i k životnímu prostředí – minimalizuje spotřebu elektřiny. Naše úsilí o udržitelnost bude pokračovat instalací solárních panelů na jižní stranu vinařství a zajistí tak zcela pasivní energetickou bilanci provozu” vysvětluje Aleš Kaspar, sklepmistr a zástupce třetí generace rodiny.

Přímo na hranici s Rakouskem uprostřed 14 vinic a v blízkosti Mikulova máte možnost každodenní prohlídky a ochutnávky přímo s vinařem.

Pro více informací se podívejte na webové stránky Vilavin nebo navštivte e-shop.

Soutěže se mohou zúčastnit pouze osoby starší 18 let!

Více informací o soutěži a kompletní pravidla najdeš v herním řádu.