Právě vysíláme

Vyhraj lístky na koncert THE RASMUS

Soutěž od pondělí 15. července do pátku 19. července 2019.

Evropa 2 Tě zve na koncert kapely The Rasmus!

Soutěžíme každý den o 4 lístky na jejich koncert!

Co pro výhru musíš udělat?
Ladit Ranní brzdu Evropy 2 s Nastym, Vojtaanem a Arnym mezi 6:00 a 9:00 hodinou, čekat na signál v podobě jakéhokoliv výherního songu od kapely The Rasmus a dovolat se jako třetí do studia Evropy 2 na telefonní číslo +420 257 400 888. Pak už je výhra jen Tvoje!

Co můžeš vyhrát?
Každý den rozdáváme 4 vstupenky na koncert The Rasmus, který se koná ve čtvrtek 24. října 2019 v Lucerně Praha.

Finští hitmakeři The Rasmus v Praze přehrají milník Dead Letters
Po ukončení činnosti „lovemetalistů“ Him jsou v současné době The Rasmus asi největší finskou rockovou kapelou. Tahle továrna na rádiové hity se vrací do Prahy, tentokrát do Velkého sálu Lucerny, aby po 16 letech přehrála celou desku Dead Letters, která se stala milníkem a jakousi alfou a omegou jejich zářné kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na všechny největší hity jako In The Shadows, First Day Of My Life, Guilty nebo In My Life.

Kariéra finského kvarteta The Rasmus dost připomíná splněný klukovský sen. V roce 1994 to byla jen parta středoškoláků, která si ještě pod jiným jménem zahrála na školní besídce ve svém rodném městě, a už po devíti letech z nich byla nejznámější finská rocková kapela.

The Rasmus oficiálně vznikli v roce 1994. Tehdy si ještě říkali Sputnik, brzy se přejmenovali na Atilla a nakonec na Rasmus – i toto s sebou nese bouřící mládí. Pod jménem Rasmus vydali první dvě alba Peep (1995), které se záhy po vydání stalo zlatým, s druhou deskou Playboys (1997) tento úspěch zopakovali. Věhlas kapely rostl geometricky, takže brzy následovalo koncertování po celé Evropě, což jim dopomohlo ke zvýšení zájmu o kapelu i mimo rodné Finsko.

Následovala alba Hell Of A Tester (1998) a Into (2001), před níž si jméno upravili na stávající The Rasmus. Into už bylo úspěšné i v Evropě, proto se už poměrná známá čtyřka z Helsinek mohla vydat na tour s Him a Roxette. To nejlepší ale na Finy teprve čekalo.

Celosvětový ohlas a naprosté pobláznění tehdejší generace způsobilo páté album Dead Letters (2003). To se svým mixem temnějšího, goticky laděného pop-rocku stálo u startu emo scény později reprezentované kapelami jako Tokio Hotel, a naprosto trhalo veškeré prodejní rekordy. Album bylo 8x zlaté a 6x platinové, a přineslo The Rasmus mnoho nominací a prestižních ocenění (MTV Awards, EMMA Awards, ECHO Awards, Nordic Music Awards a další). Jejich singl In The Shadows vedl hitparády v celé Evropě a stal se nejčastěji hraným klipem MTV.

Když se podívám 15 let nazpět do doby, kdy jsme tuto desku vydávali, pamatuji si, že jsme stáli na prahu dospělosti a nebyli si budoucností kapely zcela jistí. Nejen tyto aspekty definovaly tvář a zvuk Dead Letters, která se pro nás stala tím nejklíčovějším momentem naší kariéry,“ ohlíží se frontman Lauri Ylönen retrospektivně.

Kvartet okolo Lauriho se však nejlépe cítí na pódiu. Jejich živá vystoupení jsou proto velmi silná a energická, a tak jsou The Rasmus vyhledávanou živou kapelou, která absolvovala nespočet koncertů a turné s kapelami jako Red Hot Chili Peppers, Garbage a dalšími. A že návštěva Velké Lucerny u příležitosti přehrání celého alba Dead Letters bude výjimečný a intenzivní zážitek potvrzuje sám Lauri: „Jsme nadšení, že k tomuto výročí můžeme vyrazit na turné a zároveň přinést nejen všechny skladby naší nejdůležitější desky, ale také speciální vizuální prezentaci, protože Dead Letters je velmi divadelní a obrazotvorná. A některé písně si dokonce během tohoto turné odbudou svou premiéru!

Připomeňme, že naposled se v Praze kapela The Rasmus objevila v rámci Afterparty Hudebních cen Evropy 2 za rok 2018 ve čtvrtek 21. března 2019 ve Foru Karlín.

Vstupenky:

  • Obscure
  • GoOut
  • dále pak také v sítích TicketPortal, TicketMaster a v předprodejní pokladně Lucerna Music Baru

 

Přesné znění specifikace soutěže najdeš v herním řádu – výhru je nutné převzít v sídle rádia!