Právě vysíláme

Vyhraj vstupenky na koncert kapely MILKY CHANCE

Soutěž od pondělí 17. února 2020 do pátku 21. února 2020.

Fource Entertainment přiváží do Prahy kapelu Milky Chance a Evropa 2 bude jako mediální partner u toho!

Co pro výhru musíš udělat?
Laď Odpolední show s Tomášem Zástěrou a Zorkou Hejdovou od 15:00 do 18:00 hodin, čekej na jejich výzvu a pokud po výzvě navíc uslyšíš jakýkoliv výherní song od kapely Milky Chance a jako třetí se dovoláš do studia Evropy 2 na telefonní číslo +420 257 400 888, výhra je jen Tvoje!

Co můžeš vyhrát?
Každý den rozdáváme 2 vstupenky na koncert kapely Milky Chance, který se koná v neděli 1. března 2020 ve Foru Karlín v Praze a album Mind The Moon na CD.

Milky Chance a písně inspirované mořem – německé indie-folkové duo v Praze představí třetí desku
Německá
indie-folková skupina Milky Chance se zapsala do povědomí posluchačů v celé Evropě hitovkou Stolen Dance z roku 2013. Na ni navázala dvěma úspěšnými deskami, ke kterým v listopadu přibyla třetí – Mind The MoonV klubu pražského Fora Karlín ji dvojice muzikantů představí v neděli 1. března 2020.

V Německu, zemi se silnou metalovou a elektronickou tradicí umocněnou úspěchy kapel jako Rammstein nebo Kraftwerk, není lehké se prosadit s indie-folkem. Sny mladých indie-popových kapel se tak často rozpadají hned na startovací čáře, ale Milky Chance tvoří světlou výjimku.

Milky Chance založili Clemens RehbeinPhilipp Dausch po střední škole. Uspět se jim podařilo hned prvním chytlavým singlem Stolen Dance, který si v roce 2013 zpívala celá Evropa a na YouTube má přes půl miliardy zhlédnutí. Na skladbu navázali vydařeným debutem Sadnecessary s výraznými singly Down By The River a Flashed Junk MindKapela se poté objevila v show Jimmyho Kimmela či Jimmyho Fallona a zahrála si na festivalech Coachella nebo Lollapalooza v Chicagu.

Vloni v listopadu vydala dvojice třetí desku Mind The Moon, na níž do svých ležérních písní přidává vážnější linky. Oproti předešlým dvěma nahrávkám novinka upouští od zvukového minimalismu a přináší vícevrstevnatý poslech. Skupina také zkouší, o kolik vážnější témata jejich zasněně pohádkový styl folku snese a Clemens Rehbein tak dává prostor svému skladatelskému talentu.

Písně na nové desce vznikaly postupně během několika sezení ve studiích v Austrálii, ItáliiNorsku a domácím studiu poblíž malého německého města Kassel, ze kterého oba hudebníci pocházejí. Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv. Mezi hosty se na ní objevují britský producent Elderbrook, belgický zpěvák Témé Tan a australská hudebnice Tash Sultana, jejíž hlas můžeme slyšet na singlu Daydreaming.

Přesné znění specifikace soutěže najdeš v herním řádu – výhru je nutné osobně převzít v sídle rádia!