Právě vysíláme

Vyhraj s DOPRAVNÍ JEDNIČKOU jízdu Hummerem!

Soutěž od pondělí 25. července do neděle 31. července 2016.

Víš, jaká je jedna z nejčastějších příčin nehod na silnicích? Ztráta pozornosti při řízení! A za ztrátu pozornosti můžou ve většině případů naše mobilní telefony. Stačí jen jednovteřinový pohled na telefon a naše reakce na situaci na silnici může být zásadně pomalejší než je tomu u nerozptýleného řidiče.

Při rychlosti 50 km/h ujede auto za jednu vteřinu 14 metrů, to je pro lepší představu délka jednoho autobusu. Při rychlosti 90 km/h už se ujetá vzdálenost se sníženou pozorností zvětší na 25 metrů. Tak to už jsou prakticky dva autobusy za sebou. A při rychlosti 130 km/h jde o autobusy tři, tedy 36 metrů bez toho, abychom vnímali, co se děje před námi.

Schválně! Umíš si spočítat, jak se zvyšuje nebezpečí při psaní SMS za volantem?

Ukaž nám, že jsi dopravní (a matematická) jednička, odpověz správně na otázku jako 500. v pořadí a vyraz na super romantický a zároveň adrenalinový víkend pro dva!

Vyhrát můžeš luxusní ubytko v Hotelu u Milína, romantickou večeři, zábavnou jízdu Hummerem a školu smyku.

S odesláním herního formuláře souhlasíš s herním řádem.

Pokud se ti nechce počítat, protože si užíváš prázdniny, přečti si článek „Smrt ti jednou odpoví…“– vteřiny, za které platíme životem

 

Projekt Dopravní jednička je realizován za přispění finančních prostředků z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.