Právě vysíláme

Vyhrávej lístky na koncert zpěváka JAMESE BLUNTA na EVROPĚ 2!

Soutěž od pondělí 18. listopadu do pátku 22. listopadu 2019.

Evropa 2 přiváží do Prahy zpěváka Jamese Blunta a rozdává celý týden vstupenky na jeho pražský koncert!

Co pro výhru musíš udělat?
Laď Afterparty s Liborem Boučkem od 9:00 do 12:00 hodin, čekej na jeho výzvu a pokud po výzvě navíc uslyšíš jakýkoliv výherní song od zpěváka Jamese Blunta a jako třetí se dovoláš do studia Evropy 2 na telefonní číslo +420 257 400 888, výhra je jen Tvoje!

Co můžeš vyhrát?
Každý den rozdáváme 4 vstupenky na koncert zpěváka Jamese Blunta, který se uskuteční v pátek 6. března 2020 v Tipsport Aréně v Praze.

Zpěvák James Blunt se vrátí do Prahy, přiveze nové album
James Blunt
, bývalý voják, zpěvák a idol dívek, se vrací do české metropole. Zazpívá v pátek 6. března 2020 v pražské Tipsport Aréně na Výstavišti v rámci turné k novému albu Once Upon A Mind.

Britský zpěvák James Blunt byl pětkrát nominován na americkou cenu Grammy. Autor hitů You’re Beautiful nebo Wisemen absolvoval vojenskou akademii a sloužil ve válečném Kosovu. A roku 2005 se stal po osmi letech prvním Britem, který ovládl americkou albovou hitparádu Billboard Hot 100.

„Poté, co Blunt na poslední nahrávce koketoval s elektronikou, se na aktuálním albu Once Upon A Mind vrací zpět k tomu, co umí nejlépe. Píše klasické písně, co chytnou za srdce. Důkazem je svěží singl Cold,“ míní promotér pražského koncertu Dalin Vajčner. Podle něj Bluntovo nadcházející album představuje návrat k písničkářství a obsahuje klasické balady, popové skladby nebo lehký náznak country.

Blunt v Česku poprvé vyprodal koncert v Lumbeho zahradě na Pražském hradě roku 2006. O vystoupení byl takový zájem, že pořadatelé museli areál provizorně rozšiřovat. Druhý koncert se uskutečnil v tehdejší pražské Tesla Aréně na podzim 2008, účinkoval roku 2014 v Karlových Varech a naposledy vloni v Havířově.

Bluntovu tvorbu kritici občas srovnávají se začátky slavnějšího krajana Eltona Johna. Blunt, který před časem chodil s českou modelkou Petrou Němcovou, dosud prodal 23 milionů desek.

Pětačtyřicetiletý zpěvák se narodil jako James Hillier–Blount. Absolvoval prestižní školy, do hudebního světa přišel z armády, kde sloužil šest let. Koncem 90. let byl nasazen v bývalé Jugoslávii, patřil dokonce mezi první vojáky NATO, kteří po bombardování srbských jednotek vstoupili v roce 1999 do kosovského hlavního města Prištiny.

Po odchodu z armády se Blunt začal věnovat hudbě. V roce 2002 se jej ujala producentka Linda Perry, která spolupracovala s P!nk. „Moje nahrávky poslal labelu Lindy Perry můj manažer a ona byla první a jediná, která mě neodmítla. A co je zajímavé: ti ostatní mě nechtěli ne na základě hudby, ale proto, že se jim nelíbila moje image a báli se, že to komerčně nedopadne dobře,“ vzpomínal později Blunt.

Charismatický Angličan ve svých písničkách sází na směsici bělošského soulu, jazzu a rocku. Roku 2004 vydal debutové album Back To Bedlam, které dodnes v Británii patří do dvacítky nejprodávanějších nahrávek všech dob. Celosvětově se desky prodalo 11 milionů kopií.

Z alba pocházel také Bluntův druhý singl You’re Beautiful, který v roce 2005 dominoval hitparádám od Spojených států po Austrálii. Píseň, které se prodaly více než tři miliony kopií, vypráví srdcebolný příběh muže, který zahlédl svou bývalou přítelkyni v metru s jiným. Blunt později řekl agentuře AFP, že píseň byla cíleně zaměřená na ženské publikum, což ho připravilo o mužské fanoušky.

 

Přesné znění specifikace soutěže najdeš v herním řádu – výhru je nutné osobně převzít v sídle rádia!