Právě vysíláme

Autokoncert Mirai

Skupina Mirai zazpívala pro 500 aut na legendárním brněnském stadionu Za Lužánkami a tím se s autokoncerty rozloučila. To jsme si nemohli nechat ujít!

V pátek 12. června 2020 zažilo Brno velkolepý koncert, který si pro fanoušky připravila skupina Mirai. Po náročném období, kdy jim vystoupení přerušil Covid-19, přišli kluci z Frýdku-Místku se skvělým nápadem, jak se nevzdat koncertování a zároveň být svým příznivcům co nejblíže. A tak vznikl projekt koncertu pro 500 aut, který sklidil obrovský úspěch! My jsme u takové akce samozřejmě nemohli chybět, a tak jsme se s týmem vydali na fotbalový stadion Za Lužánkami, kde celá show vypukla.

 

Lehce po šesté hodině se vpouštěla do areálu první vozidla. A už tehdy na nás dýchla nepopsatelná atmosféra. Fanoušci měli svá auta vyzdobená nápisy, vlaječkami, plyšáky a z reproduktorů se nahlas ozývaly hity jako Chci tančit nebo Yahoda.

 

Ještě před samotným koncertem se kluci vyfotili se skalními fanoušky, rozdali pár podpisů a triček a poté vše začalo! Skupina nasedla na korbu vozu a vjela přímo do uliček mezi lidi. V tu chvíli všichni začali troubit, blikat, mávat a hlasitě křičet. Kapela poté přeběhla na pódium a začala ta pravá show. Fanoušci dostali speciální frekvenci, kterou si naladili v rádiu v autě a mohli si tak užít jedinečný zvuk nejen z venkovních reproduktorů.

 

 

Pro nás, kteří jsme měli možnost koncert sledovat z pódia, to byl neuvěřitelný pohled. Když všichni naráz zhasli a zapnuli světla, troubili, pouštěli stěrače a vytvořili tu pravou atmosféru, nevěřícně jsme vše sledovali a užívali si to plnými doušky. Mirai své největší hity doprovodili pyrotechnikou a konfetami. A nejen že předvedli něco nového, také si to patřičně užili.

 

Po vystoupení šla na frontmanovi kapely znát radost a značná euforie. Mirai vzal ještě na chvíli kytaru a začal sázet další písně, které jsme si společně zazpívali. Děkujeme kluci, byla to paráda!

 

Foto: Renáta Bílá

Redakce Evropa 2Redakce Evropa 216. června 2020 17:58