Právě vysíláme

Eddie Stoilow na turné s The Rasmus

Málokteré tuzemské kapele se podaří stát se předskokanem zahraniční kapely a odjezdit s ní evropské turné. Eddie Stoilow se to povedlo.

Finské legendy The Rasmus, které vzbudily celosvětovou mánii v roce 2003 se singlem In The Shadows, už několik roků aktivně koncertují. Poslední album vydaly 2 roky zpátky a letos se rozhodly vyrazit na tour se svým nejúspěšnějším albem Dead Letters, ze kterého pochází i největší vzpomínaný hit.

V březnu tohoto roku se rockeři zastavili i u nás v rádiu jako speciální hosté našich Hudebních cen a převzali si ocenění Legendary Act. S kluky z Eddie Stoilow si The Rasmus v Praze rozuměli tak moc, že slovo dalo slovo a česká a finská kapela se společně vydaly na evropské turné o téměř 20 zastávkách.

Nám toto spojení přišlo víc než zajímavé, a tak jsme se na jednu zastávku vydali za nimi. Nakonec, proč si neudělat takový menší výlet do Berlína?

Je zajímavé načerpat trochu zahraniční atmosféry, zvlášť v Německu, které má bohatou historii podobných eventů. Koncert se konal v Huxleys Neue Welt a co se servisu a backstage týče, vše bylo opravdu neskutečně komfortní. Před vystoupením jsme si poslechli zvukovku Eddie Stoilow, při které jsme kluky trochu vyzpovídali a snažili se zjistit, co pro ně bylo na této třítýdenní šňůře nejnáročnější.

 

Když začal samotný koncert, měli čeští předskokani v prvních řadách spoustu fandů, kteří znali celé texty jejich skladeb a lidé se s nimi loučili velkým potleskem. V zákulisí zatím probíhaly poslední přípravy na vystoupení hlavních hvězd večera The Rasmus.

Rockeři si pro publikum přichystali 20 skladeb. Nejdřív poctivě odehráli celé album Dead Letters a to přesně ve stejném pořadí jako na desce, takže největší hit In The Shadows jsme si vychutnali hned na začátku jako druhou skladbu playlistu. Po té nasledovaly i novější hity jako No Fear, Sail Away anebo Livin‘ In A World Without You.

Další den už kluky čekal poslední společný koncert a to v pražské Lucerně, kde jejich domácí fandové vyprodali celý klub a jako závěrečná tečka za celým turné to fungovalo naprosto skvěle.

Příští rok – 4. listopadu 2020 – se těšíme ve Foru Karlín!

Michaela KaravarakisMichaela Karavarakis10. listopadu 2019 18:10