Právě vysíláme

Hudební ceny Evropy 2 za rok 2020

Je to tady!

 

Začíná předávání Hudebních cen Evropy 2 za rok 2020! Kdo si odnese sošku pro vítěze, křišťálovou plastiku se zlatavými šupinami v podobě podstavce pro komorní hudební ladičku? To se v éteru Evropy 2 dozvíte už za moment.

 

15:00 Tomáš Zástěra a Zorka Hejdová startují devátý ročník Hudebních cen! Čeká nás 14 kategorií, včetně několika novinek – například rappové kategorie a kategorie Zahraniční objev.

Cenu pro nejlepšího domácího zpěváka přišli předat Leoš Mareš a Patrik Hezucký. Nejvíc hlasů z nominovaných umělců od vás získal Timmy White! Přímo ve studiu Timmy hraje svůj song Better With You.

 

 

15:25 Na pořadu je kategorie Zahraniční zpěvák roku. Předávajícími je stále duo Ranní show. Ze šestice nominovaných zahraničních zpěváků vás loni nejvíc bavil Niall Horan.

 

15:35 Kategorii nejlepší domácí zpěvačka přišel vyhlásit Bob Švarc. Vítězkou této kategorie se stává Lenny! Ale jelikož je momentálně v Mexiku, pozdravili jsme se alespoň po telefonu.

 

15:45 Kdo se stal zahraniční zpěvačkou roku? Vítězku přišly vyhlásit naše moderátorky a autorky úspěšných podcastů Opravdové zločiny Lucka Bechynková a Bára Krčmová. Nejvíce hlasů od vás získala britská zpěvačka a skladatelka Dua Lipa!

 

15:50 Na řadu přichází kategorie Nejlepší domácí kapela, kterou přichází vyhlásit Tomáš Matonoha. Již potřetí si cenu přichází převzít… Mirai. Gratulujeme! Tentokrát do studia dorazil jen jeden vyslanec kapely, frontman Mirai Navrátil, a na místě nám zahrál a zazpíval.

 

 

16:05 Nejlepší zahraniční kapelu roku vyhlašují naši moderátoři Petr Říbal a Ondra Urban. Vloni u vás nejvíc bodovali Imagine Dragons, letos jste cenu poslali australským 5 Seconds Of Summer!

 

16:15 Písničkář Pokáč přichází vyhlásit kategorii Nejlepší domácí song roku. Kdo u vás zabodoval na celé čáře a odnáší si křišťálovou sošku? Již podruhé vstupuje do studia Timmy White a naživo hraje song Never Stop Trying.

 

16:30 Je tu Pája Cejnar a v ruce přináší obálku se jménem nejlepšího zahraničního songu. Na nejvyšší bednu vítězů jste letos dostali The Weeknda a jeho Blinding Lights.

 

16:45 Kdo se stal nejlepším domácím DJem roku? Tomášem obávanou kategorii přichází vyhlásit jeho máma, Jana Zástěrová. Nejvíce se vám loni líbil DJ Roxtar. Gratulujeme!

 

 

16:45 Tomášova máma ve studiu zůstává a vyhlašuje i kategorii nejlepší zahraniční DJ. Stává se jím Kygo!

 

16:55 A je tu další netrpělivě očekávaná kategorie – domácí objev roku! Vyhlásit ji přichází David Koller a po chvilce napětí, můžeme gratulovat Vojtaanovi!

Vojtaano přichází do studia zahrát naživo svůj song Tančím o samotě.

 

 

17:05 V kategorii zahraniční objev roku jste nehlasovali, o té rozhodujeme my. Vyhlásit ji přichází stand-up komici z Brzdy Evropy 2 aneb Jakoby show, kterou můžete v éteru slyšet každou neděli od 20:00. Nasty a Vojtaano vytahují z obálky jméno dvaadvacetiletého britského rappera Macca Wilese! K předání a gratulaci dochází alespoň telefonicky.

 

17:15 Na řadu přichází kategorie domácí videoklip roku. Vyhlásit ji přichází Matěj Ruppert a radost dělá Pokáčovi! Jeho klip Cowboy se vám z nominovaných videoklipů líbil nejvíc a my mu k ceně moc gratulujeme!

 

 

17:25 Představujeme novinku – Kategorii nejlepší domácí rappový umělec přišel vyhlásit Petr Jablonský a s ním jeho pan prezident a premiér! Nejlepší českou rapperkou jste zvolili Sharlotu. Moc gratulujeme!

 

17:25 Blížíme se do finále. Čeká nás již jen kategorie domácí album roku. Koho jste svými hlasy vystřelili až na první místo? Vítěze přichází vyhlásit náš moderátor, režisér, herec a vůbec renesanční člověk Jakub Kohák. Gratulovat můžeme mladému českému rapperovi známému pod pseudonymem Stein27.

 

 

17:45 Jaká skladba byla nejstreamovanějším songem na Youradio? Vítězný hit přišli vyhlásit naši moderátoři Kuba Kotek a Jindra Ekl. Nejvíc jste si do svých playlistů vloni ukládali pecku od The Weeknda Blinding Lights – mimochodem stejná skladba vyhrála i kategorii nejlepší zahraniční song. The Weeknd zkrátka jede!

 

 

17:55 V úplném závěru nesmělo chybět vyhlášení absolutního vítěze – vítěze s největším počtem hlasů – kterým se letos stává Timmy White se svým songem Never Stop Trying.

 

A tady již kompletní výsledky Hudebních cen Evropy 2 za rok 2020!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jak se vyráběla křišťálová plastika se zlatavými šupinami v podobě podstavce pro komorní hudební ladičku z dílny Lukáše Rejmonta?

 

Redakce Evropa 2Redakce Evropa 21. února 2021 0:06