Právě vysíláme

Hudební ceny Evropy 2 za rok 2022

Je to tady!

11. Hudební ceny Evropy 2 jsou za námi! Speciálním vysíláním vás od 15:00 do 18:00 hodin provedli oblíbené moderátorské duo Zorka Hejdová a Tomáš Zástěra, na facebooku Evropy 2 celé tři hodiny streamovali Ondra Urban a Petr Říbal.

 

Pro vítěze všech kategorií jsou připraveny křišťálové trofeje symbolizující komorní ladičku navržené designerem Lukášem Rejmontem.

 

👉Rozhovory s vítězi i s předávajícími si poslechni tady 

15:10

Výherce první kategorie Domácí zpěvák roku přichází vyhlásit herec a moderátor Tomáš Matonoha. Zpěvákem roku jste svými hlasy zvolili slovenského zpěváka Adonxse vlastním jménem Adama Pavlovčina, výherce Česko Slovenské SuperStar 2021.

 

15:25

Další na řadě je kategorie Zahraniční zpěvačka roku. Ve studiu vítáme vzácného hosta Bena Cristovao s kytaristou Karolem Komendou. Ben otvírá obálku a čte jméno vítězné interpretky. Nejlepší zahraniční zpěvačkou roku jste zvolili Adele!

 

 

Ben Cristovao s Karolem Komendou se postarali o druhé živé vystoupení v rámci dnešního slavnostního předávání. Ve studiu Evropy 2 zahráli akustickou verzi songu Prší, prší.

15:35

Kategorii Domácí zpěvačka roku přichází vyhlásit herec Národního divadla a muzikant Igor Orozovič. Největší počet hlasů od vás získala Ewa Farna. Moc gratulujeme!

 

15:55

Kategorii Zahraniční kapela roku vyhlašují kolegové, moderátoři Kuba Koťák a Fancy. Vítězi se stávají Imagine Dragons.

 

16:10

Další na řadě je kategorie Domácí videoklip roku. Ve studiu je scénárista Petr Kolečko, který spolu s hercem Michalem Suchánkem vysílá na sesterské stanici Frekvence 1 a v oblíbeném pořadu Cože zde radí posluchačům s nejrůznějšími trably a problémy. Nejlepším videoklipem se stává Prázdno od interpretů Sofiana Medjmedje a Steina27. Sofian spolu se svým kytaristou a bubeníkem na místě hrají song naživo a my gratulujeme!

 

16:15

Jaký byl v roce 2022 Nejstreamovanější song na Youradio? Pro tuto kategorii se nehlasovalo, rozhodoval počet streamů, lajků a taky to,  který song jste si nejčastěji ukládali do svých osobních playlistů. A vítězným songem se stává ABCDEFU od Gayle!

 

16:25

Moderátorka a zpěvačka Marta Jandová přichází vyhlásit kategorii Zahraniční zpěvák roku. V minulém roce vás nejvíc bavil Ed Sheeran!

16:35

Na řadu přichází kategorie Domácí objev roku, kterou přichází vyhlásit marketingový manager České mincovny Jaroslav Černý. Objevem roku jste zvolili Adonxse! Adam Pavlovčin, který vyhrál i kategorii Domácí zpěvák roku vystoupil ve studiu s akustickou verzí songu Game.

 

16:45

Nejoblíbenějšího Zahraničního DJe roku vyhlašují moderátor Afterparty Evropy 2 Pavel Cejnar a jeden z headlinerů Dance eXXtravaganza Evropy 2 Ondra Vodný. Vaším nejoblíbenějším DJ roku se stává Alan Walker!

 

17:00

Domácí kapelou roku je Lake Malawi! Kategorii přichází do studia vyhlásit fotbalista Jan Koller. Albert Černý momentálně surfuje v Portugalsku, ale na místě přebírá cenu manager kapely Kryštof Šámal a baskytarista a klávesista Jeroným Šubrt.

 

 

17:10

Nejlepšího Domácího rapera přichází vyhlásit moderátoři Rap ateliéru na Evropě 2, Jindra Ekl a Randy Cøld. Vítězem se stává Calin, který je momentálně na dovolené v Moldávii, ale cenu přebírá alespoň symbolicky po telefonu. Gratulujeme!

 

17: 20

Kategorie Domácí song roku a další cena pro Lake Malawi a We Are Domi! Jejich společný song High – Speed Kissing u vás vyhrál na celé čáře a cenu si kromě členů Lake Malawi přichází přebrat i Dominik Hašek, pyšný táta Dominiky Haškové, zpěvačky skupiny We Are Domi!

 

 

17:20

Leoš Mareš a Patrik Hezucký jsou ve studiu, aby vyhlásili kategorii Zahraniční song roku. Nejvíc vás bavil song Bones od Imagine Dragons!

 

17:30

Leoš a Patrik zůstávají ve studiu a na program přichází kategorie Domácí DJ roku. Vítězem se stává Roxtar!

 

17:40

Na programu je kategorie Domácí album roku. Dominik Hašek je opět ve studiu, tentokrát v roli předávajícího. Otvírá obálku a vyhlašuje kapelu, která se vám v loňském roce nejvíc líbila. Stává se jí kapela Chinaski! Michal Malátný a Honza Steinsdörfer nám naživo ve studiu zpívají a hrají song Smůla.

 

18:00

Kdo se stal Zahraničním objevem roku? V této kategorii se nehlasovalo, ale o vítězi rozhodly výsledky hranosti Evropy 2. Do studia přichází vítěz, německý umělec a producent, Kamrad! Naživo vám do éteru hraje akustickou verzi svých songů I Believe a Fell Alive.

 

 

18:10

A kdo se stal absolutním vítězem s největším počtem hlasů? Zorka s Tomášem vyhlašují poslední kategorii, jejímž vítězem se letos stala Domácí kapela roku Lake Malawi.

 

Gratulujeme všem vítězům!

 

Výsledky Hudebních cen Evropy 2 za rok 2022

 

Trofeje pro vítěze

Trofeje pro Hudební ceny Evropy 2 jsou opět, už počtvrté v řadě, navržené designerem Lukášem Rejmontem. Opět se na jejich návrhu podílel i jeho otec, Lumír Rejmont, který nakreslil skicu. Stejně jako v předchozím roce jde o ideu rozezněné komorní ladičky, ze které přecházejí vibrace tónu do podstavce ze skla (křišťálu). Tvar komorní ladičky připomíná římskou číslici 2 (||). Inovací je nádech do modra se stříbrnými třpytkami a důlek pro palec symbolizující dnešní lajkovací dobu.

Redakce Evropa 2Redakce Evropa 221. února 2023 15:00