Právě vysíláme

Chystá Timmy White O₂ arenu? A kdy vydají Mirai nové album? Poslechni si, co dalšího prozradili vítězové Hudebních cen Evropy 2

24. února 2021 16:09
Chystá Timmy White O₂ arenu? A kdy vydají Mirai nové album? Poslechni si, co dalšího prozradili vítězové Hudebních cen Evropy 2

Hudební ceny Evropy 2 znají své vítěze. Zorka Hejdová a Tomáš Zástěra společně se speciálními hosty jejich jména prozradili v živém vysílání, ve kterém někteří dokonce naživo zahráli. Petr Říbal je pak před kamerou vyzpovídal. Co mají v nejbližších týdnech v plánu Timmy White nebo kapela Mirai? Plánuje si Sharlota udělat nové tetování, a jak se cítí Pokáč jako čerstvý otec? Podívejte se na rozhovory!

Absolutním vítězem Hudebních cen Evropy 2 se stal Timmy White. Vyhrál nejen v kategorii Zpěvák roku, ale i Píseň roku, a ze studia tak odcházel se dvěma soškami v podobě podstavce pro komorní hudební ladičku. „Je nádherný vidět, že práce, kterou dělám, a čas, kterou nad ní trávím, je takhle oceněný,“ měl zpěvák radost.

Na Instagramu svým fanouškům slíbil, že pokud vyhraje, vleze do studené vody nebo poběží ve spodním prádle po Václaváku. Petr Říbal si je jistý, že si příznivci Timmyho odhlasují druhou variantu, a tak se ho rovnou v rozhovoru zeptal, kdy ho na náměstí uvidíme. „Počítám s tím, že se to uskuteční v nejbližších týdnech,“ tipl zpěvák.

Kdy ho uvidíme v O₂ areně, na jakou věkovou skupinu svými songy cílí či jaké má hudební plány? A nechal se Timmy White Petrem Říbalem vyhecovat a udělal ve studiu alespoň padesát kliků? Podívej se na video!

 

Titul Kapely roku si odnesli Mirai, za které si cenu přijel vyzvednout frontman Mirai Navrátil. Ten byl kromě ocenění nadšený i z toho, kolik lidí kolem sebe po dlouhé době vidí. Zpěvák v rozhovoru s Petrem Říbalem prozradil, jak prožíval celý minulý rok, ale také to, jaké plány mají s kapelou do budoucna.

Kdy se fanoušci Mirai můžou těšit na novou desku? A vyrazí s ní kapela na šňůru?

 

Petr Říbal si do studia pozval také DJe roku, Roxtara, který si na pomoc přinesl i svého Adolfeena. „Už jsem se smířil s tím, že sedmnáct let kariéry můžu kvůli němu zahodit,“ vtipkoval Roxtar. Ten stejně jako spousta dalších umělců přišel o práci, díky plyšové postavičce však stále zůstal v povědomí hudebních příznivců.

Jak zavzpomínal Roxtar na minulý rok? Kolik akcí stihl odehrát a neplánuje osvětu v souvislosti s tím, jak je důležité zůstat střízlivý?

 

Sharlota si z Hudebních cen odnesla sošku pro Nejlepší rapperku roku. Přímo ve studiu střihla část svého tracku, v následném rozhovoru pak přiznala, že jí ocenění dalo nový impulz.

S Petrem Říbalem se však nebavila jen o muzice, ale také o tetování. „Dokončila jsem teď nohy a zjistila jsem, že mám volnou už jen horní část těla. Děsím se, jestli mi zbyde místo na to všechno, co si chci nechat vytetovat,“ prozradila Sharlota.

 

Pro své debutové vítězství si do budovy Evropy 2 přišel Pokáč, který získal cenu za Videoklip roku za vizuál písně Cowboy. Ten zrežíroval Jakub Mahdal. Písničkář se jen před pár dny stal otcem. „Je to super, stojí to za to. Běžte do toho všichni, co můžete,“ řekl a podpořil všechny páry, ať se rodičovství nebojí.

O jakém tématu by Pokáč nechtěl nikdy psát? A jak nyní probíhá jeho běžný den?

 

Stein27 alias Petr Adámek si pro ocenění dojel až z Brna. „Udělal jsem si takový výlet z vesnice do velkoměsta,“ zavtipkoval. Jeho debutovou desku Teorie pádu zvolili posluchači Albem roku. „Tvořil jsem ho písničku po písničce od začátku mé kariéry. Naznačuje trochu konec kariéry, kterému bych se chtěl samozřejmě vyvarovat, a nespadnout na všedních neřestech tohoto života,“ popsal.

Co se týká plánů do budoucna, chtěl by si Stein27 udělat řidičák. A co chystá po hudební stránce? Podívejte se na celý rozhovor!

 

Vojtaana posluchači Evropy 2 zvolili Objevem roku. Zpěvák si užil nejen vystoupení ve studiu, které pořádně roztleskal, ale také rozhovor, během kterého předvedl Petrovi Říbalovi své nejlepší taneční pohyby. Hudební příznivce nalákal také na své album a poodhalil, kolik kubíků dřeva naseká.

 

David Koller si pro žádnou cenu nepřišel, naopak byl jedním z předávajících. S Petrem Říbalem si popovídal o ukradeném songu Pouta i o plánech do budoucna.

 

Podrobný článek o tom, jak probíhaly letošní Hudební ceny, najdete tady

 

Články, které by tě mohly zajímat