Právě vysíláme

Mezi dětmi, kterým letos pomůže sbírka SRDCE DĚTEM pořádaná v řetězcích LIDL, bude i malá Adrianka a Kájík

25. listopadu 2019 10:20
Mezi dětmi, kterým letos pomůže sbírka SRDCE DĚTEM pořádaná v řetězcích LIDL, bude i malá Adrianka a Kájík

Blížící se koncert Rádio srdcem pro Život dětem, který se koná 7. prosince na Staroměstském náměstí v Praze, je dárkem pro všechny, kterým není lhostejný osud vážně nemocných dětí.

Za výrazné podpory rádií Evropy 2 a Frekvence 1 a generálního partnera koncertu společnosti Lidl si návštěvníci vánočně vyzdobeného Staroměstského náměstí užijí krásné odpoledne a večer, v jehož průběhu jim zazpívají známí zpěváci a kapely a lidé zjistí, které firmy darují nemocným dětem šek na významnou finanční pomoc. Na závěr nebude chybět ani odtajnění celkové částky, která se v rámci sbírky Srdce dětem podařila vybrat ve všech obchodech společnosti Lidl.

Adrianka

Mezi těmi, kterým Život dětem z letošní sbírky pomůže, bude i malá Adrianka a Kájík. Adrianka se měla narodit plánovaným císařským řezem.  Její tatínek, lékař, vše řádně připravil a svou ženu, budoucí maminku, si pořádně hlídal. Jenže těsně předtím, než měli jet do porodnice, začala žena krvácet. Začal boj s časem. Manželé dorazili, jak nejrychleji mohli, do nejbližší nemocnice, kde ihned provedli císařský řez. Jenže miminko už tehdy vlastně nedýchalo. Lékaři začali s oživováním. Pro svou ženu, která stále krvácela, se tatínek snažil zajistit odvoz vrtulníkem do pražské nemocnice, ale nepovedlo se. Ženu nakonec přijali ve Vojenské nemocnici, kde dostala 24 trasfuzí, a to jí zachránilo život.  Bylo to těžké období, ale všichni to zvládli a začal boj o Adrianku. Tatínek musel nastoupit do dvou zaměstnání, aby zvládl zaplatit všechny tolik potřebné rehabilitace. Dneska tříletá Adrianka sice nemluví, nechodí, je krmená sondou, ale je to veselá a šťastná holčička, která svým úsměvem rodičům veškerou péči vrací. Když bude rehabilitovat dál, má velkou naději na zlepšení a s tím jí můžeme pomoci právě my.

Kájík

Kájík je úžasný chlapec se skvělou maminkou, která svého syna nesmírně miluje. Jeho narození provázely velké komplikace a vinou ne příliš šťastného porodu dostal Kájík do vínku srdeční chorobu, problémy s otočenýma rukama, epilepsii a nakonec i autismus. Péče o toto nemocné dítě je velmi náročná – jak časově, tak finančně a především psychicky. Maminka pro Kájíka potřebuje speciální vozík, aby s ním mohla ven, autosedačku vyrobenou dle jeho potřeb a další a další pomůcky, se kterými mamince Kájíka můžeme pomoci i my.

Pokud jste nestihli sbírku Srdce dětemLidlu, stačí poslat jakýkoliv příspěvek na účet 83297339/0800 pod VS 1234 nebo taky dárcovskou SMS ve tvaru DMS ŽIVOTDETEM60 na číslo 87 777. Kájík už je velký kluk, je mu dvanáct let, a i když je tolik nemocný, má nesmírně dobré srdce. Sám napsal poděkování všem laskavým lidem. Stojí za to si ho přečíst.

“Dnes jsem byl s maminkou na výletě v Borovanech, v zoo. Mám moc rád zvířátka. Cestou zpátky jsme se zastavili v Lidlu, ani ne tak proto, že bychom si šli koupit něco dobrého, i když dobrot tam mají spousty a já jsem gurmán, takže o tom něco vím, ale spíš proto, že jsme si s maminkou chtěli koupit srdíčko. Ano, přesně to srdíčko, které mi přineslo kočárek. Kočárek, díky němuž můžu s maminkou na výlety. Já jsem za něj moc rád a maminka ještě víc, jelikož, jak sama říká, záda nevyhrála v loterii a já jsem již kus chlapa, který se pronese. No jo, tolik toho neujdu a občas je potřeba mě, když mám záchvat, malinko – jak maminka se slzou v oku, ale přitom milým úsměvem – říká, „zpacifikovat“.

Stáli jsme ve frontě k pokladně spolu s ostatními lidičkami, kteří měli v košíčkách spoustu výborných věcí. Za pokladnou seděla taková milá slečna, každého se ptala, jestli by chtěl přispět nějakou tu korunku pro nemocné děti. Já jsem to vše pozoroval a po svém komentoval. Konečně na nás přišla řada. Měli jsme připravené korunky, nasypali je do kasičky a dostali jsme srdíčko. Hurá. Maminka požádala tu milou slečnu, jestli by se se mnou vyfotila u tabla plného srdíček a ukázala na můj obrovský plakát, který visel na okně. Slečna se usmála, zavolala kolegy a kolegyně a hurá, šlo se fotit. Chtěl bych tímto poděkovat všem těm úžasným lidičkám, kteří v Lidlu pracují, a také bych chtěl říct velké díky všem, kteří stáli ve frontách u prázdných pokladen a čekali, až mě maminka vyfotí, rovněž obrovský dík všem lidičkám, kteří si koupili srdíčka, ale i těm, kteří si je ještě nekoupili, protože třeba neměli tu možnost, anebo pomáhají jinde a jinak. Je taková spousta možností, jak pomoci začarovaným dětem, a každá z nich je správná. Prostě Vám všem posílám své srdíčko a rozzářený úsměv.

Váš Kájík.“

Články, které by tě mohly zajímat