Právě vysíláme

Skupina SLZA představuje exkluzivně na Evropě 2 silnou píseň a emotivní videoklip Pouta

8. září 2016 19:05
Skupina SLZA představuje exkluzivně na Evropě 2 silnou píseň a emotivní videoklip Pouta

Už za několik týdnů odstartuje podzimní Katarze Tour 2016 a pro fanoušky připravila výjimečnou fotoknihu!

Slza necelý měsíc před vypuknutím téměř vyprodaného Katarze Tour 2016 přichází zatím se svým „nejsyrovější“ singlem. Za klipem, při jehož natáčení zpěvák Petr Lexa málem uhořel, stojí uznávaný slovenský režisér. Po písních Fáze pád a Vstříc nekonečnům Slza představuje emotivní song s názvem Pouta. Spolu s ním odtajnila velké překvapení. Už 6. října spatří světlo světa exkluzivní fotokniha Slza obrazem. Petr Lexa a Lukáš Bundil se tak ukáží v rolích, ve kterých je znají jen jejich nejbližší.

Slza, jež v současné době patří k nejpopulárnějším kapelám v Česku, se od začátku své existence netají tím, že chce dělat věci jinak a často se při své tvorbě inspiruje trendy světové pop music. Za písní Pouta, která nepochybně patří mezi nejsilnější skladby tracklistu, stojí osvědčený tandem Lukáš Bundil/Dalibor Cidlinský, jr., za textem Ondřej Ládek aka Xindl X.

„Již od založení Slzy je pro nás zásadní, aby každá naše písnička byla silná, zároveň aby fungovala i bez velkých aranží, jen s kytarou nebo pianem. Tento přístup je zřejmý právě v písni Pouta, ve které se představujeme v trochu jiné poloze než posluchači znají, ale která je pro nás zcela přirozená a jdeme v ní k samotné podstatě tvorby Slzy,“ vysvětluje Lukáš Bundil a zpěvák Petr Lexa pokračuje: „Píseň Pouta pojednává o ukončeném vztahu, ke kterému se v myšlenkách stále vracíme, a nemůžeme se posunout dál. Jsme spoutáni a žijeme minulostí. To je v klipu znázorněno retrospektivou.“

Pro natočení videoklipu Slza oslovila respektovaného slovenského režiséra Rolanda Wranika, který má za sebou spolupráci s Rytmusem, Kontrafaktem či Darou Rollins. „Po veselém klipu Fáze pád jsme chtěli přijít zase s něčím novým a námět Rolanda nás zaujal hned na začátku, stejně tak vizuální zpracování videoklipu. To je na české poměry opravdu netradiční a velmi působivé,“ říká Lukáš.

Název písně, na kterou vznikal videoklip, jenž nepostrádá intimní atmosféru, byl pro fanoušky do poslední chvíle utajen. Hlavní ženskou roli ztvárnila půvabná finalistka Miss Slovensko – Lucia Uhrinová. Pro Petra Lexu bylo natáčení některých scén až kaskadérským zážitkem. „Při natáčení scény s ohněm jsem musel zachovat vážnou tvář a nedat na sobě znát, že doslova procházím plameny. Měl jsem neustále pocit, že hořím.“

Již za několik týdnů se Slza vydá na pokračování úspěšného Katarze Tour 2016, které zahájí 5. října ve Žďáru nad Sázavou. Pro velký zájem fanoušků o brněnský koncert, který je již několik týdnů vyprodaný, přidala Slza druhý na 4. října. Vstupenky nejen do Brna rychle mizí, z čehož má kapela neuvěřitelnou radost. Nemůžeme se dočkat, až za našimi fanoušky přijedeme a představíme desku Katarze i v místech, kde jsme dosud nebyli,“ těší se Petr.

Vedle nového klipu a turné Petr s Lukášem připravili pro své fanoušky, kteří jsou pro ně nesmírně důležití, výjimečnou fotoknihu Slza obrazem, která nahlíží na Slzu z větší blízkosti. „Odhalujeme zákulisí a ukazujeme se zase z úplně jiného úhlu. Fotografie našeho dvorního fotografa Jindřicha Kodíčka jsou zároveň provázeny biografickými texty s informacemi, které jsme doposud nikde nezveřejnili,“ popisuje Lukáš. Kniha Slza obrazem vychází 6. října u Universal Music.

Vstupenky na podzimní Katarze Tour 2016 jsou v prodeji v síti Ticketportál
KATARZE TOUR 2016
4. 10. 2016 Brno-Královo Pole – KC Semilasso – přidaný koncert
5. 10. 2016 Žďár nad Sázavou – Dům kultury Žďár nad Sázavou
6. 10. 2016 Brno-Královo Pole – KC Semilasso – vyprodáno
7. 10. 2016 Strážnice – KD Strážničan
10. 10. 2016 Praha – SaSaZu
16. 10. 2016 Cheb – KC Svoboda
29. 10. 2016 Kutná Hora – KD Lorec Kutná Hora
1. 11. 2016 Ostrava – Dům kultury města Ostravy
4. 11. 2016 Jindřichův Hradec – KC Jitka
5. 11. 2016 Vamberk – Městský Klub Sokolovna
9. 11. 2016 Plzeň – Kulturní dům Peklo
11. 11. 2016 Děčín – Společenský dům Střelnice
12. 11. 2016 Liberec – Dům kultury
25. 11. 2016 Zábřeh – Kulturní dům Zábřeh

www.skupinaslza.cz
www.facebook.com/skupinaslza

foto: Roland Wranik

Hvězdy před a po úpravou ve Photoshopu. To je rozdíl!

Články, které by tě mohly zajímat