Právě vysíláme

Velké filmové překvapení: Novým agentem 007 bude žena!

16. července 2019 9:10
Velké filmové překvapení: Novým agentem 007 bude žena!

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská herečka Lashana Lynch. Tvrdí to britský bulvární deník Daily Mail, který se odvolává na zdroj z filmového průmyslu.

Pětadvacátá bondovka podle něj začíná scénou, kdy je James Bond v Craigově podání povolán z odpočinku na Jamaice po odchodu z tajné služby MI6 zpět do akce, aby se postavil novému padouchovi. „A pak je tam na začátku klíčová scéna, kdy (hlava tajné služby) M řekne: ´Vstupte, 007´ a objeví se Lashana – černá, krásná žena,“ uvedl zdroj.

„Bonda nová 007 samozřejmě sexuálně přitahuje a zkusí na ni své obvyklé triky, aby ji svedl, ale je zmatený, když nezafungují,“ dodal. Ukáže se totiž, že chytrá mladá žena nemá v úmyslu „skočit s ním do postele“. „No, alespoň ne na začátku.“

Craig podle něj zůstane Bondem, ale kódové označení 007 přejde na Lynchovou. „Bond je pořád Bondem, ale jako 007 byl nahrazen,“ dodal zdroj.

Herečka z Marvelu

Jednatřicetiletá herečka Lynch pochází z Londýna a ve filmové branži debutovala snímkem Fast Girls z roku 2012. Diváci ji ale znají především jako kapitánku Mariu Rambeauovou z filmu Captain Marvel.

Zpráva, že novým agentem 007 je patrně žena, byla podle britského tisku na sociálních sítích dobře přijata. Na veřejnost se dostala několik týdnů poté, co bylo oznámeno, že ve filmovém remaku Malé mořské víly si hlavní postavu zahraje americká černošská herečka a zpěvačka Halle Baile.

Nová bondovka se nyní natáčí v Itálii a ve Spojeném království a její vznik doprovázejí potíže od doby, co Craig v roce 2015 prohlásil, že už dál Bonda hrát nechce. V roce 2017 se sice dal přesvědčit, ale tentýž rok se režie vzdal Danny Boyle, jenž měl nahradit Sama Mendese, který už další bondovky točit nechtěl. Boyle jako důvod odchodu uvedl spory kolem scénáře. Nahradil jej Američan Cary Fukunaga.

 

 

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat