Právě vysíláme

Ed Sheeran už se nechce honit za popularitou. „Ať si lidé koupí mé album i desku Adele.“

30. října 2021 8:10
Ed Sheeran už se nechce honit za popularitou. „Ať si lidé koupí mé album i desku Adele.“

Ed Sheeran se v nedávném rozhovoru pro The Sun přiznal, že měl tendenci na dálku soutěžit s ostatními umělci o to, čí singl bude úspěšnější. Od toho už se však rozhodl upustit a jak sám říká, nachází se v další fázi svého života, ve které si chce svůj život hudebníka už pouze užívat.

Jak Sheeran prozradil v rozhovoru pro The Sun, v roce 2017 chtěl z alba Divide udělat nejlepší album roku. „Když jsem vydal Shape Of You, stalo se, co se stalo, ale teď už nad tím tolik nepřemýšlím. Vstoupil jsem do další fáze svého života,“ nechal se slyšet zpěvák, který v pátek vydal svou čtvrtou studiovou desku Equals, v překladu „rovná se“.

„Na začátku své kariéry jsem se cítil, jako by mě nikdo neocenil. Vydal jsem album a kritici ho totálně rozdupali. Nikdy jsem nebyl jedno z těch cool děcek. Teď mám ale za sebou už deset let kariéry a nějak se mi podařilo vydobýt v hudebním průmyslu své místo,“ dodal Sheeran. S ostatními muzikanty už nehodlá soupeřit v tom, čí album bude lepší.

„Mám svou základnu fanoušků, dostal jsem svou muziku k tolika lidem, ke kolika se mi povedlo. Je tady místo pro všechny z nás. Lidé si mohou koupit jak mé album, tak také desku Adele nebo kohokoliv jiného. Ano, na začátku své kariéry jsem byl hodně soutěživý, ale myslím, že to tehdy šlo ruku v ruce s tím, že o mně lidé pochybovali.“

Sheeran aktuálně tráví svůj čas v karanténě, kterou podstupuje kvůli pozitivnímu testu na koronavirus. Album tak promuje skrze on-line rozhovory nebo takzvané YouTube Shorts, v rámci kterých představuje jednotlivé songy zábavnými videy.

Články, které by tě mohly zajímat