

Přejít k obsahuPřejít k hlavnímu menuPřejít k vyhledávání
Seriál Spalující rivalita patří momentálně mezi největší hity HBO. Vypráví o romantickém vztahu dvou hokejistů. Na jeho základě se americký profesionál Jesse Kortuem rozhodl pro coming out.
Americký hokejista Jesse Kortuem je americký profesionální hokejový hráč. Ačkoliv nikdy nehrál nejvyšší lize NHL, byl součástí několika nižších lig, kde hrál na postu obránce. Až doposud však tajil, kým skutečně je. Na základě momentálního hitu HBO, seriálu Spalující rivalita, se rozhodl pro coming out.
„Po letech, kdy jsem se držel v ústraní, jsem se rozhodl prolomit své mlčení. Ti, kdo mě znají, ví, že toho na sociálních sítích moc nesdílím. V poslední době se ve mně ale něco pohnulo. A ano, zásluhu na tom má Spalující rivalita. Uvědomil jsem si, že je konečně čas sdílet cestu, kterou jsem si dlouhá léta nechával jen pro sebe,“ promluvil hokejista.

„Jako teenager jsem nesl na svých bedrech tíhu toho, která se do tohoto světa, zdálo se, nehodí. Žil jsem neustále ve stavu dichotomie. Miloval jsem hokej, ale žil jsem ve strachu. Přemýšlel jsem, jak můžu být gay, a zároveň hrát tak drsný a mužný sport,“ stojí v prohlášení.
Jak dále Kortuem uvádí, nemyslel si, že by někdy mohl hrát profesionální hokej, a přitom si projít coming outem. „Na začátku tisíciletí se to nezdálo jako možnost. V médiích se o tom nemluvilo a na střední by to byla sociální sebevražda. V sedmnácti letech jsem z mnoha důvodů opustil středoškolský tým a přátelství, která jsem si od útlého věku budoval.“
Později se k hokeji vrátil. Jeho blízcí věděli, že je gay, nikoliv však spoluhráči. „V mžiku by na mě změnili názor. Kdybych udělal coming out, mohlo by to na tým vnést negativní pozornost, takže jsem to nikdy neriskoval,“ uvedl Kortuem.

V roce 2017 se upsal týmu Las Vegas Boyz. Šlo o hráče, kteří byli hokejisté, ale zároveň byli jinak sexuálně orientovaní. Díky tomu našel hráč klid.
Až díky seriálu Spalující rivalita se hokejista rozhodl pro coming out široké veřejnosti. Přivedla ho k tomu konkrétně pátá epizoda, kdy postava Scotta Huntera odtajní svou orientaci tím, že po výhře v zápase políbí svého přítele Kipa.
Zároveň podpořil další sportovce-gaye. „Tohle je můj příběh. Není příběhem každého, ale říkal jsem si, že má smysl se o něj podělit. Chci mluvit ke sportovcům, kteří tají svou orientaci. Chci, abyste věděli, že v tom nejste sami. Zvládnete to a budete v pohodě.“
loading...