Právě vysíláme

Genderová vyváženost ovlivní i dámské hygienické pomůcky. Z vložek zmizí ženský symbol pohlaví!

25. října 2019 13:10
Genderová vyváženost ovlivní i dámské hygienické pomůcky. Z vložek zmizí ženský symbol pohlaví!

Trend genderové neutrality už začíná ovlivňovat i výrobu dámských hygienických pomůcek. Společnost Procter & Gamble stáhne z obalů vložek Always symbol Venuše.

Symbol Venuše odjakživa označuje ženské pohlaví. A právě s tím mají aktivisté a bojovníci za genderovou neutralitu problém. Menstruovat totiž mohou i transsexuálové a nonbinární osoby, jejichž pohlaví je vnímáno jako pohlaví dvou identit. Aktivistka Melly Boom, která o změnu designu dámských vložek dlouhou bojovala, navíc uvádí, že menstruace může být pro transsexuály velmi traumatická a symbol Venuše na obalu vložek může vše ještě zhoršit.

Společnost Procter & Gamble pak v prohlášení uvedla, že nápad odstranit ženský symbol pohlaví velmi oceňuje a považuje to za výborný nápad. „Značka Always přes pětatřicet let cílila na dívky a ženy a v tom samozřejmě bude pokračovat. Zároveň jsme ale na cestě k inkluzi, abychom pochopili potřeby všech našich zákazníků. Snažíme se zohledňovat potřeby našich zákazníků, ať už jde o reklamu, balení nebo design našich produktů. Chceme se ujistit, že naplňujeme potřeby každého, kdo si naše výrobky kupuje.“

Genderová vyváženost v současnosti prostupuje do různých odvětví. Nejenže si lidé v mnoha zemích mohou sami zvolit své pohlaví, ale dokonce i vojáci muži mohou nyní nosit make-up. Líčení bylo povoleno členům armády na Novém Zélandu a tamní vojáci budou moct kromě toho nosit i umělé řasy, náušnice či vlasové doplňky.

Zdroj: CNN, The Telegraph

Články, které by tě mohly zajímat