Právě vysíláme

Hudba může značně pomoct lidem trpící ALZHEIMEROVU CHOROBOU, tvrdí nový výzkum

15. ledna 2020 13:10
Hudba může značně pomoct lidem trpící ALZHEIMEROVU CHOROBOU, tvrdí nový výzkum

Nový výzkum od uznávaného vědeckého časopisu odhalil, že hudba může značně pomoct lidem, kteří trpí Alzheimerovu chorobou. Jak k tomuto závěru přišel? V jakém smyslu může hudba pomoct potřebným?

Velmi zajímavá data

Vědci slaví další pokrok v boji proti Alzheimerově chorobě. Podle výzkumu z vědeckého časopisu The Journal of The Prevention of Alzheimer’s Disease totiž může být korelace mezi hudbou a zmírněním příznaků této nebezpečné choroby.

Jak to vědci vysvětlují? Existuje část mozku, která zpracovává pozitivní reakce k poslechu naší oblíbené hudby. Tento proces se jmenuje Autonomní senzorická meridiánová reakce (nebo ASMR) a je hlavní důvod, proč se po poslechu oblíbené hudby cítíme dobře. Podle vědců jsou části mozku, která produkují ASMR, imunní vůči příznakům Alzheimerovy choroby, a tak můžou teoreticky zmírnit celkové příznaky této děsivé choroby na lidské tělo.

Výzkum zatím neodhalil, jak přesně může hudba pomoct zlepšit léčbu Alzheimerovy choroby. Nicméně, jak říká jeden z účinkujících vědců, Jeff Anderson, je to dobrý začátek. Snad pomůžou tyto výsledky alespoň zlepšit kvalitu života lidem, kteří touto chorobou trpí.

Zdroj: Big Think, The Journal of The Prevention of Alzheimer’s Disease, Instagram, Shutterstock

Články, které by tě mohly zajímat