Právě vysíláme

Muž skutečně trpí stejnou poruchou jako JOKER! Neovladatelný smích mu značně znepříjemňuje život

18. října 2019 14:10
Muž skutečně trpí stejnou poruchou jako JOKER! Neovladatelný smích mu značně znepříjemňuje život

Film Joker se pravděpodobně stane filmem roku 2019 a Joaquin Phoenix si možná za svůj bravurní výkon vyslouží i Oscara. A ačkoliv je snímek pouhou fikcí, některé jeho části jsou skutečné. Někteří lidé totiž skutečně trpí chorobou, která je nutí k nedobrovolnému smíchu.

Server LadBible zveřejnil příběh muže, který stejně jako Joker trpí patologickou poruchou smíchu a v některých chvílích ho přepadne záchvat smíchu, který může trvat i deset minut, a navíc mu způsobuje fyzickou bolest. Scott Lotan žije ve Spojených státech a trpí roztroušenou sklerózou, která jeho neovladatelné záchvaty smíchu způsobuje. 47letému muži pak tato porucha značně komplikuje život a společnost občas není schopna jeho problém pochopit. Jednou byl dokonce Scott při záchvatu smíchu vyhozen z restaurace a bylo mu sděleno, že svých chováním obtěžuje ostatní návštěvníky. Lidé si také někdy mylně myslí, že se Scott směje jim a poté se muž musí vypořádat s nepříjemnou konfrontací.

Scottův život není lehký a kromě vážné nemoci zažil muž opravdovou tragédii. Před několika lety mu při autonehodě zemřela snoubenka i matka. Scott byl nehody rovněž svědkem a přežil. Při výslechu na policii se však začal neovladatelně smát a policie se domnívala, že má nehodu na svědomí.

Za film Joker je Scott velmi rád a výkon herce Phoenixe obdivuje. „V jednu chvíli jsem měl pocit, že sleduji sám sebe. Je úžasné, jak skvěle se do role vžil,“ říká a je moc rád, že díky snímků získají lidé o jeho nemoci určité povědomí a zbaví se předsudků o tom, že je pouhý šílenec.

Zdroj: LadBible

Články, které by tě mohly zajímat