Právě vysíláme

Ve Spojených státech nejspíš padl celosvětový teplotní rekord! Teplota prý přesahovala 50 stupňů Celsia

18. srpna 2020 9:10
Ve Spojených státech nejspíš padl celosvětový teplotní rekord! Teplota prý přesahovala 50 stupňů Celsia

V kalifornském národním parku Údolí smrti naměřili meteorologové nejspíš nejvyšší teplotu v historii! Podle prvních odhadů přesahovala teplota i padesáti stupňovou hranici! Za obrovská horka může vlna veder na západním pobřeží Spojených států.

Rekordní horko

Američtí meteorologové nemohli uvěřit svým očím. Ve městě Furnace Creek, které se nachází v národním parku Údolí smrti, totiž naměřili teplotu vzduchu ve výši 54,4 stupňů Celsia! Tohle číslo sice stále není potvrzené oficiální agenturou US National Weather Service, ale pokud bude schváleno, padne tak historický rekord pro teplotu vzduchu.

Rekord údajně padl u města Furnace Creek

Údolí smrti patří tradičně mezi nejteplejší místa této planety. Předchozí rekord z roku 2013 byl změřen právě v této oblasti (54 stupňů Celsia). Za tyto vysoké teploty ovšem může vlna horkého a suchého počasí, která zasáhla celé západní pobřeží Spojených států. V jiných částech Kalifornii se dokonce objevilo ohnivé tornádo!

Meteorologové očekávají, že vlna veder ve Spojených státech bude trvat až 10 dní. Uvidíme, zda za tu dobu padnou ještě nějaké teplotní rekordy!

Zdroj: BBC, Twitter. Shutterstock

Články, které by tě mohly zajímat