Reklama

Kosmonaut zveřejnil hádanku z přijímacího testu. Znáte na ni odpověď?

kosmonaut final

barborak

Sdílej 0 / 

Být astronautem není jen tak. Musíte být ve výborné fyzické kondici, být technicky zruční a navíc ještě super chytří. To potvrzuje i brtiský kosmounat Tim Peake, který na Facebooku přiblížil, jak vypadají přijímací testy každého budoucí astronauta.

Tim zveřejnil otázku, kterou dostal v přijímacím testu do Vesmírné evropské agentury (ESA). Hádanka má ověřit smysl pro koordinaci a prostorového vnímání.

Do řešení se ihned zapojilo několik tisíc lidí z celého světa. Avšak málokdo z nich dokázal na záludnou otázku odpovědět správně. Dokážete to vy?

Hádanka:

Kostka se může pohybovat doleva, doprava, dopředu (směrem k vám) a dozadu (směrem od vás) a na její spodní straně je černá tečka.

Nyní si v mysli představte, jak se kostka hýbe dopředu, doleva, doleva, dopředu, doprava, dozadu a opět doprava. Na které straně se nachází černá tečka teď? (Správnou odpověď najdete na konci článku).

 ČTĚTE TAKÉ: HÁDANKA DNE: Dokážete najít na fotkách plavkyně jeden rozdíl?

Pokud si myslíte, že tečka skončila na dně kostky, gratujeleme, uhádli jste správnou odpověď, kterou Tim Peake později zveřejnil rovněž na Facebooku.

Zdroj: Facebook

6 věcí, na které myslete, pokud máte pocit, že váš život stagnuje

Sdílej 0 / 
Reklama
Poslouchej Evropu 2 v mobilu

Mobilní appka je ke stažení zdarma.