Právě vysíláme

Spolu jedním hlasem

David Koller, Ben Cristovao, Mirai, Lenny a další! Ti všichni pro vás zahrají ve velkém live-streamu na podporu těch, kterým se v dnešní době sluší poděkovat.

Velký pátek 10. dubna 2020 přinese od 17:00 do 22:00 hodin jedinečný on-line charitativní program, v rámci kterého budou živě přenášeny koncerty z Lucerna Music Baru. V souladu se stávajícími bezpečnostními a hygienickými opatřeními se tyto koncerty uskuteční bez publika a počet technického personálu bude omezen na nezbytné minimum. Program dále doplní streamovaná krátká vystoupení umělců či pozdravy sportovců ze všech koutů České republiky a reportáže se zdravotníky, policisty či hasiči.

Česká republika nyní čelí největší výzvě a nejtěžší zkoušce v její novodobé historii a my jsme každý den svědky obrovského hrdinství lidí, bez nichž bychom to nezvládli – zdravotníků, hasičů, policistů ale i pošťáků, prodavaček a různých dobrovolníků. A všem těmto lidem bychom rádi spolu jedním hlasem řekli DĚKUJEME!,“ vysvětluje Petr Mohyla za pořadatelský tým Přehrady Fest, který však nechce zůstat jen u slov a proto nedílnou součástí programu bude také finanční sbírka, jejíž výtěžek bude použit na vybavení a ochranu právě těch lidí, kteří vystavují svoji tvář koronaviru denodenně.

„Svou účast v Lucerna Music Baru, nebo vzdáleně ze své zkušebny, obývacího pokoje a podobně již potvrdila řada významných umělců jako David Koller, Jaroslav Uhlíř, Ben Cristovao, Mirai, Pokáč, Lenny, Marpo, UDG, Poetika nebo Voxel. S dalšími jednáme a mnoho se jich hlásí spontánně s neuvěřitelnou chutí a odhodláním přidat se a pomoci,“ sdělil další z iniciátorů Tomáš Staněk. Společně jedním hlasem se k výše uvedeným umělcům může streamem připojit jakákoliv skupina odkudkoliv z České republiky.

Program bude on-line streamován na kanálech platforem YouTube, Facebook a částečně i Instagram a bude doplněn i o doprovodný program pro děti. „Myšlenka uspořádat charitativní projekt Spolu jedním hlasem v dnešní nelehké době se nám líbila hned od začátku. Můžeme tak pomoci lidem bojujícím s koronavirem v první linií, ti to nyní potřebují nejvíce. Během pětihodinového koncertu, který budeme živě přenášet na sociálních sítích Evropy 2 i Frekvence 1, poběží finanční sbírka na zajištění vybavení pro ně,“ říká Martina Říhová, výkonná ředitelka Active Radio. Mediálním parterem akce jsou rádia Evropa 2 a Frekvence 1.

„Celý projekt vznikl spontánně. Chtěli jsme v létě streamovat náš festival Přehrady Fest. A když už tam ta myšlenka byla, proč ji nepoužít pro dobrou věc. Věříme, že tímto atraktivním online přenosem nejen podpoříme všechny, kteří pomáhají, ale také zvedneme náladu celé společnosti v současné sociální izolaci,“ dodává Petr Mohyla.

Spolu se začátkem on-line festivalu odstartujeme finanční sbírku, jejíž výtěžek poputuje do sféry sociálních služeb.

Veškeré informace jak darovat budou zveřejněny v pátek před přímým přenosem na stránce www.spolujednimhlasem.cz.

 

Hlavním partnerem akce je Hanácká vodka z Palírny u Zeleného stromu

 

Partnerem akce je Preventan

www.preventan.cz

Michaela KaravarakisMichaela Karavarakis6. dubna 2020 15:00