Právě vysíláme

Nehoda změnila PAOLE ANTONINI ve vteřině život. Nyní pozitivitou inspiruje svět a v květnu ji potkáme v Praze!

14. května 2019 9:52
Nehoda změnila PAOLE ANTONINI ve vteřině život. Nyní pozitivitou inspiruje svět a v květnu ji potkáme v Praze!

Brazilská modelka Paola Antonini je výjimečnou inspirací pro miliony fanoušků z celého světa, kteří sledují její sociální sítě. Jen na Instagramu má 2,6 milionů followers. A její krása a neustálý úsměv nejsou jediné důvody, kterými si podmanila svět sociálních sítích. Každý den ukazuje, že i s vážným handicapem je možné žít svůj život naplno a užívat si vše, co nabízí. A že nejdůležitější je náš vlastní postoj, jak se svým životem naložíme.

Paole se život obrátil vzhůru nohama během silvestrovské noci roku 2014. Tehdy do ní nabourala opilá řidička a náraz jí rozdrtil nohu. Podstoupila řadu operací, které však nohu nezachránily, a lékaři jí nakonec museli končetinu amputovat. Do té doby byla pro mnoho fanoušků symbolem krásy, pozitivity a bohyní s neskutečným osobním kouzlem. Žádaná modelka a hvězda sociálních sítí. Není divu, že téměř každý očekával konec její modelingové kariéry.

Paola se ale s následky nehody vyrovnala po svém. Otevřeně sdílela svůj příběh na sociálních sítích jen několik dní po nehodě. Rozhodla se, že protézu nebude skrývat a že se nevzdá svých snů ani plnohodnotného života. Bolest proměnila v inspiraci a za to si získala ještě větší podporu fanoušků po celém světě. I s protézou je velice žádanou modelkou a její chuť do života je obdivuhodná.

Většina lidí se s podobnou událostí v životě jen těžko vyrovnává. Traumatická zkušenost s amputací zanechává výrazné stopy nejen na těle, ale také na psychice. I proto je Paolina inspirace tak přínosná a populární nejen mezi handicapovanými.

Každý den sportuje, pravidelně surfuje, plave, tančí, věnuje se crossfitu a se svým přítelem cestuje křížem krážem po celém světě.

Paola odhaluje svět handicapovaných ze zcela jiné stránky, než jsme zvyklí. Zbavuje ho mýtů a zažitých představ o omezeních života s amputací. Její příběh a přístup jsou jednoduše fascinující a pomáhají měnit společenský pohled a předsudky. Svůj Instagram plní fotkami, na nichž pózuje v plavkách, v sexy outfitech, na cestách, v tělocvičně i na módních přehlídkách.

Nyní má Paola Antonini jako jedna z 35 finalistů ankety Global Social Awards namířeno do Prahy na světové finále, kam se na konci května sjede více než 40 inspirativních social tvůrců z 19 zemí světa, každý s výjimečným příběhem, kterým si podmanil social svět.

Podpoř Paolu svým hlasem na Socialawards.global nebo v app Global Social Awards (iOSAndroid).

Brazilská modelka je finalistkou v kategorii Social Impact & Change oceňující influencery, kteří svou tvorbou pozitivně mění svět. Potkat se s ní můžeš osobně už 27. května na Pre-party Meet & Greet v Hotelu Hilton Prague nebo přímo na finálovém galavečeru 29. května ve Foru Karlín.

Vstupenky na Pre-party Meet & Greet a finálový večer jsou k dostání v síti GoOut.

Zdroj: Instagram

Články, které by tě mohly zajímat