Právě vysíláme

Prymula utahuje šrouby: Restaurace budou muset zavírat ve 22:00 hodin

23. září 2020 9:10
Prymula utahuje šrouby: Restaurace budou muset zavírat ve 22:00 hodin

Restaurace a bary budou muset kvůli šíření koronaviru zavírat ve 22:00 hodin. Ve čtvrtek stát omezí i sportovní akce, maximální počet sedících diváků by měl být omezen asi na 2 000 lidí. Zpřísněná opatření budou platit dva týdny.

„Lidé tam mohou být v dřívější dobu a bohužel to je jedno z nejrizikovějších míst. Opatření, které se týká zkrácení na deset hodin večer, se opravdu stane. Vyhlásíme to zítra (ve středu),“ řekl k dalšímu omezení provozu restaurací Prymula.

Počet diváků na sportovních akcích by se měl podle Prymuly omezit na přibližně 2 000 sedících lidí. Omezení konzultoval s vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou. Prymula uvedl, že Česko je v této oblasti benevolentnější než okolní země. I chystaný omezený počet diváků na sportovních akcích v ČR bude podle Prymuly poměrně vysoký. Očekává ale, že se lidé po stadionu rozprostřou a nebezpečí nákazy bude nízké.

Dnes ohlášené zpřísnění omezení otvírací doby barů a restaurací i počtu diváků sportovních akcí bude trvat 14 dní. Pokud se za tu dobu podaří snížit ukazatele nemocnosti, budou opatření zase zrušena. Určující bude podle ministra vývoj denních počtů nakažených, počet hospitalizovaných a vývoj reprodukčního čísla, které udává kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný.

Podle nového ministra zdravotnictví je pravděpodobné omezení počtu účastníků venkovních akcí na 100 lidí a u vnitřních akcí na 50 osob. Prymula uváděl, že nechce pro zmírnění epidemie nemoci Covid-19 zavádět opatření, která by handicapovala ekonomiku.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat