Právě vysíláme

Slavná značka obsadila do kampaně hodně obézní rapperku. Reklama opět budí velké emoce!

23. října 2019 9:10
Slavná značka obsadila do kampaně hodně obézní rapperku. Reklama opět budí velké emoce!

Spousta módních značek se snaží bourat předsudky o představě ideální krásy a do svých kampaní zapojují ženy, které nemají se vzhledem profesionální modelky nic společného. Ne vždy ovšem sklidí reklama s obézní dívkou úspěch a často je i veřejností kritizována.

Oděvní společnost Calvin Klein se rozhodla do své kampaně obsadit plnoštíhlou rapperku pod pseudonymem Chika, která pro značku nafotila fotografie ve spodním prádle. Reklama pak nejenže putovala po sociálních sítích, ale objevila se i na slavné Times Square. Volba modelky však vzbudila mnoho rozpaků a převážně na Twitteru rozdělila uživatele na dva tábory.

Jedna strana nápad obsadit do kampaně obézní ženu oceňuje a chválí to, že se značka snaží zbourat představy o tom, že krásná žena musí mít nutně míry 90-60-90. Ta druhá zase společnost kritizuje, protože prý propaguje nezdravý životní styl a opěvuje tloušťku. „Existuje spousta plnoštíhlých a krásných modelek, ale vy zaměstnáte ženu, která vypadá, že je se nedožije čtyřicítky,“ zní například jeden z komentářů.

Samotná rapperka Chika se rozhodla na kritiku reagovat a na Twitter napsala, že je milující osobou, jenž by rozhodně neměla být souzena podle váhy. Rovněž uvedla, že se se svou tloušťkou snaží bojovat a poctivě kontroluje, co jí. Od doby focení šla prý navíc nějaká ta kila dolů a rapperka se cítí skvěle.

 

Zdroj: BoredPanda

Články, které by tě mohly zajímat