Právě vysíláme

Srdcervoucí video šikanovaného chlapce dojalo internet. Školákovi posílá podporu i HUGH JACKMAN

21. února 2020 13:10
Srdcervoucí video šikanovaného chlapce dojalo internet. Školákovi posílá podporu i HUGH JACKMAN

Internetem opět koluje video, které vás chytne za srdce a dokazuje, jak zdrcující může být šikana. O nahrávku se postarala matka devítiletého Australana, který trpí dwarfismem a ve škole kvůli tomu zažívá příšerné období.

„Chci se zabít,“ pláče ve videu chlapec jménem Quaden a jeho matka ho přitom natáčí na telefon. Zoufale proto všechny prosí, aby se o šikaně mluvilo nejen s dětmi, ale i s učiteli, kteří mají šanci ji zastavit. „Děje se to každý den. Nevím, co mám dělat. Každou chvíli musím syna hlídat, aby si náhodou nechtěl vzít život,“ říká matka, jejíž smutné video se stalo na internetu hitem a vyvolalo velkou vlnu solidarity.

Vlna podpory

Záznam si pustilo už 18 milionů lidí a na Twitteru začal trendovat hashtag #WeStandWithQuaden a #StopBullying. Chlapci vyjadřují podporu tisíce lidí a vzkazy mu posílají i celebrity. „Jsi silnější, než si myslíš, kámo,“ vzkazuje například Quadenovi herec Hugh Jackman a říká, že s šikanou se potýká spousta lidí a je na čase, abychom se k sobě začali chovat lépe.

Americký komik Brad Williams, který trpí rovněž dwarfismem, pak za méně než den vybral přes 130 tisíc amerických dolarů. Za vybrané peníze pak má rodina vyrazit do DisneyLandu. „Tohle není jen pro Quadena, tohle je pro všechny, kdo kdy byli šikanováni a bylo jim předhazováno, že nejsou dost dobří,“ napsal.

 

 

Zdroj: DailyMail

Články, které by tě mohly zajímat