Právě vysíláme

Skutečný dárek

Evropa 2 plní káď rybami. Naplňte ji s námi! Díky vaší pomoci dostanou chudí lidé v Africe šanci na lepší budoucnost.

Hluboko v deštných lesích oblasti Punia v Demokratické republice Kongo není lehký život. Nevedou sem žádné pořádné cesty. Lidé čelí nebezpečí nájezdů rebelů a ozbrojených skupin. Většinu obyvatel sužuje chudoba a trápí je hlad. Tradičně se živí lovem, zvěře však ubývá. Pole sice mají, ale neumí na nich efektivně hospodařit. Většina zdejších dětí nikdy nejedla ryby, vajíčka, ani mléčné produkty. Mnohé z nich jsou ohroženy podvýživou.

Místní proto vzali věci do vlastních rukou a rozhodli se v pralese založit chov ryb. Chybí jim ovšem rybí potěr a znalosti. Díky dárcům z České republiky Člověk v tísni předává lidem v Kongu materiály i zkušenosti potřebné pro rybníkářství. Pomáhá jim tak zajistit dostatek jídla pro sebe i jejich děti a postavit se na vlastní nohy.

100 % hodnoty Skutečného dárku směřuje do veřejné sbírky Člověka v tísni Skutečná pomoc. Tento Skutečný dárek znamená zdroj příjmů a start do nového života pro lidi, kteří to nejvíce potřebují.

Přispějte částkou 150 korun, což je hodnota rybího certifikátu.

Dejte nám vědět, že jste udělali dobrý skutek! Označte nás @e2cz u sebe na Instagramu ve stories a my následně vaše storíčko přesdílíme.

Petr Gemza2. prosince 2019 10:31